Beatport Sanatçı Listesi Nasıl Yapılır

Beatport Sanatçı Listesi nedir?

Beatport’ta bir “Sanatçı Listesi”, genellikle sanatçının şu anda çaldığı, beğendiği veya önerdiği parçalardan oluşan bir seçkiden oluşan, bir sanatçı tarafından oluşturulan bir listedir. Bu listeler, DJ’ler ve hayranlar için önemli bir araç olabilir; çünkü favori sanatçılarının müzikal zevklerini ve etkilerini içerirler. Ayrıca, popüler bir sanatçının listesinde yer almak, platformdaki bir parçanın görünürlüğünü ve satışlarını artırabilir.

Bir Beatport sanatçı listesi nasıl oluşturulur ve gönderilir?

https://www.beatport.com/dj/charts/new  adresine gidin ve başlamak için oturum açın veya kullanıcı hesabı oluşturun.

DJ listeleri, müşteri hesabı (DJ profil) aracılığıyla oluşturulmalıdır ve daha sonra ekip tarafından support@beatport.com adresine başvurarak sanatçı profilinize bağlanabilir. Hesaplarınız bağlandıktan sonra, DJ Listeleri otomatik olarak sanatçı sayfanızda görünecektir.

Zaten bir DJ profili varsa veya bir sanatçının DJ profillerinden birini kullanıyorsanız, sadece bu kullanıcı hesabına giriş yaparak listeyi oluşturabilirsiniz.

Eğer bir DJ profili yoksa veya ilk kez hesap oluşturuyorsanız, yeni bir DJ profilini kurmanız gerekecektir. Lütfen işaretlenen adımları takip edin. Bir DJ adı (kullanıcı adından farklı olabilir) girmeniz ve profili tamamlamanız gerekecektir.

Liste adınızı seçin, bir resim yükleyin ve bir açıklama ekleyin.

Lütfen unutmayın, sanatçı listeleri için yüksek çözünürlüklü bir sanatçı resmi kullanılması gerekir. Yayın sanatı kullanılan listeler öne çıkarılmayacaktır.

Mağazadan arama yaparak, sepetinizden veya satın alımlarınızdan seçtiğiniz 10-20 parça ekleyin.

Ön siparişe sunulan parçaları da ekleyebilirsiniz.

Parçaları sürükleyip bırakabilir, kaldırabilir ve hatta ön izleyebilirsiniz; seçiminizden %100 memnun olana kadar.

Yayımlayın ve listeyi sosyal platformlarda paylaşmaya hazır olun.

Lütfen dikkat: Yayımlandıktan sonra listeyi düzenleyemez veya kaldıramazsınız!