Beatport Artist Chart nasıl oluşturulur?


 

Beatport Artist Chart nedir?

Beatport’ta bir “Artist Chart”, genellikle sanatçının şu anda çaldığı, beğendiği veya önerdiği parçalardan oluşan bir listedir. Bu listeler, DJ’ler ve hayranlar için önemli bir araç olabilir; çünkü favori sanatçılarının müzikal zevklerini ve etkilerini içerirler. Ayrıca, popüler bir sanatçının listesinde yer almak, platformdaki bir parçanın görünürlüğünü ve satışlarını artırabilir.

 

 

Beatport Artist Chart nasıl oluşturulur?

  1. https://www.beatport.com/dj/charts/new adresine gidin ve başlamak için oturum açın veya kullanıcı hesabı oluşturun.
  2. DJ Charts, kullanıcı hesabı aracılığıyla oluşturulmalıdır ve daha sonra ekip tarafından support@beatport.com adresine başvurarak sanatçı profilinize bağlanabilir. Hesaplarınız bağlandıktan sonra, DJ Charts otomatik olarak sanatçı sayfanızda görünecektir.
  3. Zaten bir DJ profili varsa veya bir sanatçının DJ profillerinden birini kullanıyorsanız, sadece bu kullanıcı hesabına giriş yaparak listeyi oluşturabilirsiniz.
  4. Eğer bir DJ profili yoksa veya ilk kez hesap oluşturuyorsanız, yeni bir DJ profilini kurmanız gerekecektir. Lütfen işaretlenen adımları takip edin. Bir DJ adı (kullanıcı adından farklı olabilir) girmeniz ve profili tamamlamanız gerekecektir.
  5. Liste adınızı seçin, bir resim yükleyin ve bir açıklama ekleyin.
  6. Lütfen unutmayın, Artist Chart için yüksek çözünürlüklü bir sanatçı resmi kullanılması gerekir. Şarkı kapağı vs. kullanılan listeler öne çıkarılmayacaktır.
  7. Mağazadan arama yaparak, sepetinizden veya satın alımlarınızdan seçtiğiniz 10-20 parça ekleyin.
  8. Pre-Order olarak sunulan parçaları da ekleyebilirsiniz.
  9. Seçiminizden %100 memnun olana kadar parçaları sürükleyip bırakabilir, kaldırabilir ve hatta ön izleyebilirsiniz.
  10. Her şey hazır olduğunda Publish butonu ile yayınlayın ve listeyi sosyal platformlarda paylaşın. Beatport vs SSL Music’i etiketlemeyi unutmayın.

 

Lütfen dikkat: Yayımlandıktan sonra listeyi düzenleyemez veya kaldıramazsınız!

Daha fazla içerik için SSL Music Academy sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.